Koniec linii 666 do Helu

26.06.2023

PKS Gdynia, jeden z głównych przewoźników autobusowych obsługujących Trójmiasto, ogłosił niedawno zmianę numeru linii 666, która dotychczas kursowała na malowniczy półwysep Helski. Ta zaskakująca informacja pojawiła się na oficjalnym profilu PKS Gdynia na Facebooku, gdzie wpisie czytamy: "W tym roku ostatnią szóstkę wywracamy do góry nogami!"

Przewoźnik nie podał jednak konkretnych powodów tej decyzji, ograniczając się jedynie do ogłoszenia, że numer zostanie zmieniony na 669, a nowe oznaczenia autobusów będą obowiązywać od 24 czerwca br.

Reakcje na tę decyzję były natychmiastowe i mocno podzielone. Wielu internautów, szczególnie tych o głęboko zakorzenionych przekonaniach religijnych, wyraziło swoje niezadowolenie związane z wcześniejszym numerem linii 666. Zdaniem niektórych, numer ten kojarzył się z Diabłem lub było to dla nich "obraźliwe" w kontekście chrześcijańskiego porządku.

Wielu użytkowników komentujących wyraziło swoje zdziwienie i żal, że linia 666 straci swój unikalny charakter, który był rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Numer ten zyskał pewną popularność wśród turystów, którzy często dzielili się informacjami na temat "linii 666 do Helu" na zagranicznych stronach internetowych i grupach na Facebooku.